Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Bezpieczne formy silikonowe do pieczenia. Obalamy mity!

W nowoczesnej kuchni znajdziesz akcesoria z różnych materiałów w wielu wariantach kolorystycznych. Najczęściej są to naczynia pokryte nieprzywierającymi powłokami. Bardzo popularne są także te wykonane z silikonu. W dzisiejszym artykule dowiesz się, czy formy silikonowe do pieczenia są zdrowe i bezpieczne. Podpowiemy także jak się z tym materiałem obchodzić i jak te naczynia czyścić.

Poznaj największe korzyści z używania silikonowych naczyń i foremek do pieczenia

Pojawienie się w kuchni tworzyw sztucznych jest efektem rozwoju technologicznego. Silikonowe formy do pieczenia oraz inne akcesoria są znakomitą alternatywą dla, chociażby drewnianych elementów. Przede wszystkim są odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu. Na silikonowych formach do pieczenia nie pojawiają się także rysy, dzięki czemu unikniesz przypalania się potraw. Naczynia z tworzyw sztucznych nie wchłaniają wody, dzięki czemu zapobiegniesz rozwojowi grzybów i bakterii. Formy silikonowe są zatem zdrowe dla użytkowników. 

Zalety użytkowania form silikonowych do pieczenia. Czy są zdrowe i odporne na temperatury?

Silikon jest materiałem bardzo odpornym, dlatego też nadaje się do użytkowania zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Powierzchnia form do pieczenia jest nieprzywierająca i przy pierwszym użyciu wystarczy ją tylko natłuścić. Nadaje się również do mycia w zmywarkach, pamiętaj jednak, żeby nie używać ostrych środków chemicznych. Kolejnym plusem jest elastyczność naczyń, dzięki czemu możesz je zwinąć, a tym samym zaoszczędzisz miejsce w szafkach. Mają one również kolejną zaletę: pozwalają na wyciągnięcie ciasta tuż po upieczeniu. Jeśli zastanawiasz się jaki wpływ mają formy silikonowe do pieczenia na zdrowie, to postaramy się odpowiedzieć teraz na to pytanie. 

Formy silikonowe do pieczenia to akcesoria, których nie musisz się obawiać

W Internecie krąży wiele opinii, jakoby formy silikonowe do pieczenia wydzielały szkodliwe substancje pod wpływem wysokiej temperatury. Jednakże żadne badania tego nie potwierdzają. Większość specjalistów wciąż utrzymuje, że są one bezpieczne i silikonowe akcesoria nie zagrażają zdrowiu. Foremki wytrzymują nawet 260 stopni Celsjusza, a także temperatury poniżej – 40 stopni Celsjusza. Ponadto w żaden sposób nie wpływają na smak ciasta i innych potraw. Powyższe argumenty powinny Cię przekonać, że formy silikonowe do pieczenia są zdrowe i nie mają wpływu na Twoje samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl