Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofali? Sprawdź!

Chcesz odgrzać coś na szybko i nagle w Twojej głowie pojawia się myśl, czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofali? To oczywiste, że nie chcesz ryzykować własnym zdrowiem i nie chcesz uszkodzić sprzętu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie naczynia można wkładać do mikrofalówki?

Zanim cokolwiek włożysz do kuchenki mikrofalowej, najlepiej zapoznaj się z zaleceniami producenta. Jeżeli nie możesz znaleźć informacji o konkretnym produkcie, podpowiemy Ci, czego na pewno możesz używać. Szklane pojemniki sprawdzą się bardzo dobrze. Nie mogą być niczym zdobione i nie mogą być bardzo cienkie. Warto użyć szkła żaroodpornego. Możesz w mikrofalówce bez problemu podgrzewać też potrawy w miskach ceramicznych. Ceramika podobnie jak szkło, nie może być zdobiona. Użycie papierowych opakowań, drewnianych deseczek lub misek nie jest problematyczne. A plastik? W mikrofalówce możesz używać jedynie te pojemniki, wykonane z plastiku, których producent zaznaczył, że jest to przedmiot dedykowany do takiej czynności.

Plastik a mikrofalówka – czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofalówki?

Zastanawiasz się, czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofalówki? Nigdy tego nie rób, jeśli naczynia nie posiadają odpowiedniego symbolu informującego o tym, że mogą być wykorzystywane w taki sposób. Niedostosowane do mikrofali pojemniki mogą się roztopić pod wpływem temperatury. Taki stopiony plastik może następnie połączyć się z Twoim jedzeniem. W najlepszym wypadku będzie Cię czekało tylko sprzątanie wnętrza mikrofali. W najgorszym możesz trafić do szpitala. Co więcej, topiący się plastik może wytwarzać substancje rakotwórcze.

Co oznaczają symbole na opakowaniu?

Jeżeli na plastikowym opakowaniu znajdziesz symbol kieliszka i widelca, to możesz być spokojny, że nadaje się ono na pewno do kontaktu z jedzeniem. Zanim jednak takie opakowanie postanowisz włożyć do kuchenki mikrofalowej, poszukaj jeszcze jednego symbolu. Na dnie powinna się znaleźć ikonka oznaczająca mikrofalę. Dopiero gdy go znajdziesz, możesz na spokojnie podgrzać w nim posiłek. Kupując plastikowe pojemniki, zwróć uwagę na to, żeby dało się ich bezpiecznie używać w mikrofalówce. Takie adnotacje zazwyczaj producenci zostawiają na opakowaniach. Jeżeli poszukujesz pojemników renomowanych firm, sprawdź ofertę sklepu Liderhoff. Tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ponawiamy więc pytanie – czy plastikowe pojemniki można wkładać do mikrofali? Oczywiście, że tak! Muszą być jednak specjalnie oznaczone, by bezpiecznie można było z nich tak korzystać. Pamiętaj też, że pojemniki, w których podgrzewasz jedzenie, nie mogą mieć uszkodzeń mechanicznych. Przez takie uszkodzenia do żywności może przedostawać się zdecydowanie więcej szkodliwych substancji! Miej na uwadze zdrowie swoje i swojej rodziny. Zainwestuj w pojemniki, które bezpiecznie i długo będą służyły w Twojej kuchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl