Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Jak trzymać kieliszek? Dobre maniery przy piciu wina

Stosowanie się do odpowiednich zasad przy stole, zwłaszcza podczas spotkań biznesowych jest bardzo ważne. Zazwyczaj do wieczornego obiadu w restauracji spożywa się wino. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak trzymać kieliszek z tym napojem, to powinieneś zapoznać się z poniższymi informacjami. Oprócz tego warto się dowiedzieć w jaki sposób poprawnie nalewać wino. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że istnieją różnice pomiędzy trzymaniem kieliszka z białym i czerwonym trunkiem. Dzięki wiedzy na takie tematy, osoby siedzące w twoim gronie, przy stole mogą być zadziwione i dzięki zachowaniu wysokiej kultury oraz stosowaniu się do savoir vivre zdobędziesz ich uznanie. Dlatego warto jest znać wszystkie zasady dotyczące zachowywania się przy stole, trzymania lampki wina czy też wstępnej degustacji trunku.

Jak trzymać kieliszek z winem białym i czerwonym

Kieliszek do wina składa się z trzech części. Wyróżnia się czaszę, nóżkę oraz podstawę, zwaną stopą. Wiele osób zastanawia się jak trzymać kieliszek z białym winem. Z racji tego, że ten typ trunku podaje się schłodzony. To nie należy trzymać lampki za jej czaszę, ponieważ w ten sposób ogrzejesz napój, a dłoń stanie się wilgotna. Zatem zawsze należy trzymać kieliszek za nóżkę. Sposób trzymania lampki z winem czerwonym jest podobny. Z racji, że ten trunek podaje się temperaturze delikatnie niższej niż pokojowa również nie zaleca się jego nagrzewania przez trzymanie za czaszę. Zatem jedyną zasadą jakiej powinieneś się trzymać to trzymanie kieliszka do wina zawsze za nóżkę. W ten sposób unikniesz niepotrzebnej wpadki i być może zaimponujesz osobom, z którymi będziesz miał okazję spożywać wino. Wiele osób wykonuje ruchy koliste nadgarstkiem trzymając kieliszek w dłoni, ma to za zadanie wydobyć wszelkie aromaty z wina.

Jak nalewać wino?

Skoro już wiesz jak należy trzymać kieliszek to wina, to kolejną przydatną informacją będzie wiedza o tym jak je poprawnie nalewać.Ten trunek najlepiej jest po otwarciu przechowywać w stylowej karafce. Oprócz stylowego i eleganckiego wyglądu, napój ma okazję oddychać, a dzięki temu nabierze głębi. Karafka do wina wykonana z kryształu to idealny pomysł na uzupełnienie wnętrza, ale także jako prezent dla bliskiej osoby. Napełniając kieliszek należy nie przekraczać jego dwóch trzecich pojemności. Wszystko po to, aby nie ogrzało się ono zbyt szybko, a zarazem zachowało swój smak i aromat. Przy nalewaniu wina staraj się trzymać butelkę lub karafkę jak najbliżej kieliszka i staraj się niczego nie rozlać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl