Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kupić czajnik elektryczny czy gazowy? Tradycja kontra nowoczesność

Gotowanie wody odbywa się każdego dnia. Rano przygotowujesz sobie kawę lub herbatę. Później w pracy bardzo często również korzystasz z czajnika. Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje tych urządzeń. Klasyczne stawiasz na gazie i czekasz na upragniony dźwięk gwizdka. Podobnie z nieco nowocześniejszymi wersjami na kuchenki indukcyjne. Jest też druga grupa czajników. W nich woda gotuje się szybciej, a Ty wyczekujesz na zmianę pozycji przełącznika, która oznacza wrzątek. Czajnik elektryczny czy gazowy? Pojedynek tradycji i nowoczesności.

Tradycja znana od pokoleń

Prawdopodobnie każdy spotkał się z czajnikiem przystosowanym do kuchenek gazowych. Korzystają z nich babcie, dziadkowe, rodzice i studenci. Praktycznie każda grupa wiekowa umie obsłużyć czajnik gazowy. Nawet w bajkach postać z kuchni jest raczej czajnikiem gazowym niż elektrycznym. W ten sposób powstała swego rodzaju ikona. Dźwięk gwizdka i wydobywająca się para, mogą kojarzyć Ci się z dzieciństwem, chwilami z rodziną oraz smakiem ulubionego gorącego napoju. Co w tym porównaniu sprawia, że wybór pomiędzy czajnikiem elektrycznym czy gazowym jest trudny?

Oszczędności po stronie gazu

Zakup czajnika dostosowanego do kuchenki gazowej może być nawet dwa razy tańszy od elektrycznego odpowiednika. Wszystko zależy od modelu i pojemności produktu. Tak znaczna różnica już na pierwszym etapie sprawia, że klasyczne czajniki są dla fanów oszczędzania. Dodatkowym atutem jest oczywiście to, że zużycie gazu do gotowania wody, w porównaniu do zapotrzebowania na prąd ze strony czajnika elektrycznego jest być może nawet kilka razy tańsze.

Lepszy jest czajnik elektryczny czy gazowy? Kluczowy będzie czas

W przypadku użytku domowego dylemat w postaci czajnika elektrycznego czy gazowego jest mniej istotny. Jedyne kwestie, które możesz brać pod uwagę, rozmyślając pomiędzy tymi dwoma wariantami to koszty obsługi oraz czas gotowania. Prąd jest wydajniejszy, dlatego woda zagotuje się nieznacznie szybciej w elektrycznym modelu. Może mieć to znaczenie podczas śniadania w pośpiechu o poranku. Na pewno bardziej praktyczny będzie czajnik elektryczny w miejscu pracy. Głównie ze względu na łatwość podłączenia do prądu i szybkość pracy.

Wygląd jest kwestią gustu

Czasy, w których czajniki elektryczne, czy gazowe wyglądały siermiężnie i były czymś mało estetycznym, już dawno minęły. Dzisiaj te dwa rodzaje akcesoriów można kupić w szerokiej gamie wzorów, kolorów i stylów wykonania. Obecnie czajnik elektryczny stylizowany na klasyczną odmianę gazową jest czymś interesującym. Firmy Husla i Kassel są specjalistami w produkcji nowoczesnych czajników w stylu retro. Także tradycyjne czajniki z gwizdkiem mogą być ozdobą kuchni. Wszystko jest kwestią gustu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl