Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Plecak przetrwania – podpowiadamy, co zabrać w czasie ewakuacji

Planując ucieczkę z domu w czasie ewentualnego zagrożenia życia, warto zadbać o odpowiedni ekwipunek, który zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Często zapominamy o tym, że sytuacja życiowa może być nieobliczalna i nagła, a wtedy musimy liczyć sami na siebie. Bądź wcześniej na to przygotowany. Z tego powodu na początku kup chociaż wytrzymały, pojemny oraz przynajmniej częściowo wodoszczelny plecak przetrwania z kilkoma komorami. Taki plecak niekoniecznie musi służyć jedynie do tego celu, doskonale sprawdzi się także na treningu survivalowym. Jakie przedmioty do niego zapakować? Podpowiemy Ci w dzisiejszym wpisie!

Czym jest plecak przetrwania?

Plecak przetrwania to inaczej plecak ucieczkowy, czyli taki, który przydaje się, kiedy nagle trzeba ewakuować się z domu i przetrwać poza nim przez około 72 godziny. Po tym okresie powinna już nadejść pomoc. Przygotowanie plecaka na dłużej nie ma sensu ze względu na obciążenie. Osoba pakująca się powinna być samowystarczalna i przygotowana zawsze na ewakuację. Aby przetrwać poza domem, musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych przedmiotów, nie ma jednak jednego idealnego przepisu, który mówi co zabrać. W sytuacji awaryjnej spakowany, odpowiedni taktyczny plecak, o pojemności minimum 25 litrów, wykonany z poliestru i posiadający taśmę biodrową stabilizującą z dwiema dużymi komorami będzie wzorcowy. Posiadamy w ofercie właśnie tak zaprojektowane modele.

Niezbędny ekwipunek w plecaku przetrwania

Masz już wygodny i wytrzymały taktyczny plecak? Pakując go z rozwagą, wkładaj do niego poszczególne części ekwipunku. Na dole powinny znaleźć się rzeczy większe i cięższe, a i kolejne etapy pakowania muszą być staranne. Przedmioty najpotrzebniejsze należy mieć zawsze w łatwo dostępnej przestrzeni. Warto zaopatrzyć się w rzeczy, które będą niewiele ważyć i zarazem zajmować mało miejsca w Twoim plecaku przetrwania. Przygotuj koniecznie apteczkę z lekami i sprzętem opatrunkowym. Następnie wpakuj przybory higieniczne: szczoteczkę, pastę, mydło, papier toaletowy. Kolejne rzeczy to: kombinerki, zapałki, latarka, kompas czy drut. To jednak dopiero początek listy.

Ucieczka z plecakiem przetrwania? Zaopatrz się w namiot

Oprócz wiatro i wodoszczelnej kurtki potrzebujesz też wytrzymałych butów, lekkich i oddychających spodni oraz wodoodpornej koszulki na zmianę. Wrzuć też kilka par skarpetek i koc. Musisz pamiętać, że czeka Cię nocleg na zewnątrz i to często w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W plecaku przetrwania chętnie znajdzie swoje miejsce wygodny śpiwór, karimata czy mata, przybory do jedzenia czy gotowania turystycznego.

Survivalowe warunki wymagają czasami, aby zmieścić jak najwięcej do niewielkich pojemności. Co jest Twoim must have? Na szczęście z łatwością dostępne są kieszonkowe scyzoryki, które mają w zestawie sztućce czy otwieracze do butelek i latarki. Lekkie rzeczy, które nie zmieszczą się do plecaka, możesz do niego przyczepić, jak np. namiot, bez którego nocleg pod chmurką jest praktycznie niemożliwy.

Woda do plecaka przetrwania i zabezpieczenie przed zamoczeniem

Dotykamy tutaj sedna sprawy. Przy okazji każdego wyjazdu i ucieczki z miejsca zagrożenia konieczne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Jeżeli nie będziesz pić i nie wyposażysz się w wodę, przebywanie poza domem może się źle skończyć. Dlatego nie możesz zapomnieć o menażkach czy termosie na ciepły napój.

W czasie survivalu istotny jest nieprzemoczony ekwipunek, dlatego zaopatrz się w specjalne worki do założenia na plecak. Przykładem jest lekka i poręczna torba wodoodporna „Dry Bag” 5 litrów. Twój plecak przetrwania chętnie poniesie również batony energetyczne, konserwy czy też zwykłą butelkę z wodą i filtr do niej, dlatego i o nich pamiętaj w trakcie pakowania. Przez 72 godziny będziesz przecież potrzebował od 6-9 litrów wody.

Turystyczny plecak przetrwania a pora roku. Nie zapomnij o ciepłych rzeczach i jedzeniu!

W warunkach zimowych niezbędne są ciepłe skarpetki, rękawiczki i czapka. Do plecaka przetrwania można z łatwością przyczepić karabińczyki, które rozbudują Twoje wyposażenie o lekkie przedmioty, które chcesz mieć zawsze pod ręką, jak np. kijki trekkingowe. Podobnie sprawa się ma z saszetkami na pas: mają zapinane na suwak kieszenie, gdzie łatwo możesz przechować telefon, portfel czy też klucze. Schowaj tam również pieniądze, kopie dokumentów oraz mapę okolicy. W zimie przyda się lekka kuchenka turystyczna, na której przygotujesz ciepły posiłek, a także garnek czy kubek turystyczny, w którym można podgrzać wodę na herbatę i ogrzać sobie dłonie.

Dostosuj przedmioty w plecaku do mokrych warunków

Ochrona przed wiatrem, śniegiem czy deszczem, przy okazji warstwa cieplna, oddychający i niepotliwy, a także lekki oraz rozciągliwy materiał - to powinno być wyznacznikiem poszukiwań sprzętu do plecaka przetrwania. Szczególnie tego, który ma się sprawdzić w trudnych i niedostępnych warunkach. Do tego dochodzą różne praktyczne gadżety, w zależności od przeznaczenia i okresu w roku.

Podejmij wybór uniwersalnych sprzętów, które nie obciążą znacznie Twojego plecaka przetrwania, a okażą się dla Ciebie pomocne i niezbędne. Czekając na pomoc, bezpiecznie przemierzaj kolejne etapy. Nie narażaj jednak swojego zdrowia nieodpowiedzialnym przygotowaniem bagażu i lekceważeniem sił przyrody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl