Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Poznaj cenne wskazówki, jak wyczyścić termos, by służył Ci przez lata!

Termos należy do przedmiotów niezwykle praktycznych – dzięki niemu możesz popijać ciepłą herbatę lub kawę systematycznie przez długi czas. Posłuży Ci on podczas wycieczki w góry, na długim zimowym spacerze lub w trakcie przedłużającej się jazdy samochodem. Ten poręczny artykuł może utrzymywać ciepło przez kilka do nawet kilkunastu godzin! Warto więc dbać o niego, zwłaszcza gdy pojawi się na nim niechciany nalot czy kamień. Jak wyczyścić termos, by służył Ci jak najdłużej?

Początkowa pielęgnacja, czyli jak wyczyścić termos po zakupie?

Zazwyczaj kupujemy termos w wirze przygotowań do wyjazdu, więc w pośpiechu pakujemy go do wakacyjnej torby. Jeżeli tak faktycznie jest, to oczywisty błąd. Istotne jest, by przed pierwszym użyciem wyczyścić termos, gdyż na jego powierzchni mogą kryć się zanieczyszczenia i bakterie. W tym celu wystarczy zalać go wrzątkiem i po upływie kilku minut dokładnie umyć wodą z płynem do mycia naczyń. Ważne jest, by po tym zabiegu termos był dokładnie osuszony.

Jak wyczyścić termos z nieestetycznego osadu?

Każdy, kto jest zwolennikiem picia kawy bądź herbaty wie, jak niekiedy wyglądają filiżanki czy kubki po spożyciu tych płynów. Bardzo często zostaje na nich nieestetyczny osad, który bez odpowiedniego wyszorowania zostałby na stałe na naczyniach. Dodatkowo, tak pozostawione smugi mogą całkowicie zmienić smak kolejnego napoju, który zostanie wlany do środka naczynia.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, jak wyczyścić termos z plam, jest niewątpliwie zastosowanie sody oczyszczonej. Cały sekret polega na wsypaniu łyżeczki proszku do wnętrza termosu i zalaniu go wrzątkiem. Cały proces powinien trwać przynajmniej kilka godzin, żeby produkt dobrze się rozpuścił i zaczął swoje działanie. Po upływie wskazanego czasu dokładnie umyj termos, używając standardowych detergentów. Nie masz pod ręką sody, a znalazłeś kwasek cytrynowy? Ta substancja również bez problemu rozpuści osad – użyj całej saszetki proszku i tak samo zalej przedmiot wrzątkiem.

Czy da sięna stałe wyczyścić termos?

Czy istnieje trik, który pozwoli trwale wyczyścić termos tak, by nigdy więcej tego nie robić? Absolutnie nie. Każdy produkt, niezależnie od tego, czy jest to zwykły kubek termiczny, szklany termos konferencyjny czy stalowy, próżniowy termos turystyczny, wymaga systematycznej higieny. Dla prawidłowej konserwacji artykułu ważne jest, by nie zostawiać w nim resztek napoju i po każdym użyciu dokładnie myć nie tylko wnętrze termosu, ale także zakamarki zakrętki. Jeżeli będziesz pilnować regularnego mycia, termos zagości na długo w Twoim bagażu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl